Prekių katalogas

Vėdinimo sistema su rekuperacija. Kiek ji kainuos jums?

 • Vėdinimo sistema su rekuperacija. Kiek ji kainuos jums?

  Dažnas, svarstantis įsirengti vėdinimo sistemą su šilumos grąžinimu, susiduria su tais pačiais klausimais, tarp kurių – kaip pasirinkti, įsirengti rekuperatorių bei kiek už jį mokėti. Šiame straipsnyje rasite atsakymus apie aspektus, kurie liečia vėdinimo sistemos ir rekuperatoriaus montavimo kainą.

   

  Vėdinimo sistemos pasirinkimas

  Svarbiausias vėdinimo sistemos elementas yra vėdinimo agregatas – rekuperatorius. Nuo jo savybių priklausys, kaip veiks jūsų vėdinimo sistema, kiek drėgmės, kvapų, ir anglies dvideginio bus jūsų gyvenamosiose patalpose. Rekuperatoriaus parinkimas yra paprastas procesas, kurį jums padės atlikti profesionalai.

  Šiuo metu rinkoje galite įsigyti entalpinį, rotacinį ar plokštelinį rekuperatorių. Su visais mūsų tiekiamais įrenginiais galite susipažinti ir išsirinkti sau tinkamiausią, apsilankę čia.

   

  Rekuperatoriaus įrengimo kaina

  Kad sužinotumėte savo vėdinimo sistemos kainą, turite pateikti projektuotojams patalpų funkcinį planą, kuris leis numatyti, kiek ir kokių medžiagų reikės. Tiek visos vėdinimo sistemos projektavimas, tiek rekuperatoriaus montavimas yra darbas, kurį pravartu patikėti profesionalams – taip būsite tikri, kad vėliau nereiks mokėti dvigubai ar taisyti įrengimo klaidų.

   

  Rekuperatoriaus kaina su montavimu priklauso nuo keleto pagrindinių kintamųjų:

  Medžiagos. Vėdinimo sistemos dalys – kolektorinės dėžės, ortakiai, tarpinės, movos ir difuzoriai – skiriasi pagal savo savybes. Pavyzdžiui, difuzorių yra įvairių rūšių: pagal formą jie skirstomi į nišinius, plyšinius, priglaistomus, o pagal tipą – oro padavimo, ištraukimo ar universalius. Visų šių elementų kaina skiriasi. Ortakių sistemos komponentai turi būti sandarūs, pagaminti patikimo gamintojo, kuris turi visus sertifikatus bei yra atlikęs aerodinaminius bandymus. Ypatingai svarbu teisingai parinkti visas sistemos dalis, kad aerodinaminiai ir triukšmo rodikliai neviršytų leistinų normų.

   

  Rekuperatoriaus – vėdinimo agregato kaina

  Įrenginio kaina priklauso nuo to kokio galingumo ir tipo rekuperatorių rinksitės. Jei jums reikalingas automatizuotas ar išmanus rekuperatoriaus reguliavimas, taip pat tikėtina, kad įrenginio kaina šiek tiek augs. Tam tikrai atvejais rekuperatorių montavimas kaina taip pat gali skirtis, pavyzdžiui, kai įrenginėjant entalpinį rekuperatorių rekomenduojama paruošti kondensato nuvedimą į vamzdyną.

  • Rinkdamiesi įrenginį, turėkite omenyje, kad geriausiai jį eksploatuosite, jei įprastai prietaisas veiks 30-70% pajėgumu. Prietaiso galios atsarga reikalinga, kad būtų įveiktas ortakių sistemos pasipriešinamas, įrenginys veiktų tyliai, taupiai ir tarnautų ilgą laiką.
  • Montavimo darbai. Vėdinimo sistemos montavimo kaina priklauso nuo patalpos ploto. Jei reikalinga ortakius tiesti per visus kambarius, montavimo darbai brangsta, taip pat sunaudojama daugiau medžiagų.
  • Vėdinimo sistema montuojama dviem etapais. Iki apdailos montuojami ortakiai, kolektorinės dėžės, difuzorių dėžutės. Rekuperatoriaus pajungimas į sistemą taip pat yra dalis montavimo darbų – prietaisas pakinamas po apdailos darbų.
  • Įrengus vėdinimo sistemą, ją reikia subalansuoti. Įrenginius sumontavusi komanda atsižvelgs į vėdinimo sistemos dalių pasipriešinimą ir sureguliuos sistemos veikimą taip, kad oras būtų paduodamas tolygiai, o jo srautas pritaikytas atskiroms patalpoms.
  • Kiaurymių gręžimas. Norint sumontuoti vėdinimo sistemą, reikia išgręžti kiaurymes, per kurias bus paduodamas oras. Naujos statybos namuose vieną kiaurymę deimantiniu grąžtu išgręžti užtrunka apie dvidešimt minučių, tačiau pastatuose storomis sienomis šis darbas gali trukti ir iki trijų valandų – tai tiesiogiai įtakoja ir kainą.

  Vėdinimo sistemos kaina

  Vėdinimo sistemos kaina tam pačiam objektui gali skirtis. Dažniausiai tai būna todėl, kad kiekvienas sistemos diegėjas ir projektuotojas turi savo projekto įgyvendinimo viziją. Vertinant pasiūlymus, labai svarbu atkreipti dėmesį į projektinį oro kiekį, medžiagų kokybę ir sertifikatus bei rekuperatoriaus našumą ir garantiją.