Prekių katalogas

Lanksčių ortakių sistema

 • Lanksčių ortakių sistema
  Kodėl vis daugiau žmonių renkasi lankščių ortakių sistemą?

  Vallox Blue-Sky sertfikuota lankščių ortakių sistemaBet kuris namų savininkas, susiruošęs įsirengti vėdinimo sistemą, susiduria su dilema – rinktis cinkuotus ar lanksčius ortakius. Pastebime, kad vis daugiau žmonių renkasi lanksčių ortakių sistemą, nes ji daugeliu atvejų yra pranašesnė prieš kitas ortakių sistemas.

  Lanksčių ortakių sistemos privalumai:

  1. Taupo patalpų tūrį, nes įrengiant lanksčius ortakius reikia mažiau nuleisti lubas nei montuojant cinkuotus ortakius
  2. Greitas montavimas ir paleidimas (1-2 d.d.)
  3. Ypač paprasta priežiūra
  Priešingai nei kitų tipų, plastikinių laksčių ortakių yra sunaudojama mažiau, nes juos galima nuvesti tiesiai, o posūkiams nereikia papildomai kainuojančių vėdinimo sistemos elementų (alkūnių, movų ir t.t.). Medžiagų sutaupymas nulemia mažesnes sąnaudas ir geresnę kainą.

   

  Kaip pasirinkti lankčių ortakių sistemą?

  Lanksčių ortakių sistema daugeliu atveju yra paprastesnė nei cinkuota, tačiau nutarus ją įsirengti, vis tiek patartina su profesionalais aptarti šiuos sistemos aspektus:

  Higiena. Pageidautina, kad ortakis būtų antistatinis ir antibatkerinis. Taip būsite tikri, kad į patalpas tiekiamo oro kokybė išliks gera ilgą laiką. Sužinoti, ar ortakis geras galite paprašydami pardavėjų pateikti ortakių sertifikatus, kurie nurodo jų kokybę ir savybes.

  Kolektorinės arba oro paskirstymo dėžės. Iš rekuperatoriaus išeina oro padavimo ortakis 160-200 mm diametru. Oras keliauja iki kolektorinės dežės. Vienas jungimas į ją yra 160-200 mm diametro, o iš kitos pusės iseina 5, 6, 10, arba ortakių, kurių diametras yra 75 mm. Galime pasiūlyti kolektorines dežes su 12 ir 15 atšakų.
  Mūsų specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad oro paskirstymo dėžės vidus turi būti padengtas garso izoliacine medžiaga. Tokia dėžė yra tylesnė ir nešvilpia.

  Rekuperatoriaus garso slopintuvai. Jie slopina įeinančio/išeinančio iš rekuperatoriaus oro srauto garsą ir nulemia, kiek triukšmo įranga sukels patalpose. Rinkoje triukšmo slopintuvų kainos skiriasi apie 15%-20% - taip yra dėl to, nes įrangos kokybė daro įtaką buvimo patalpose komfortui ir triukšmo slopinimo kokybei.

  Ortakių izoliacija. Ortakiai, naudodojami oro padavimui turi būti izoliuoti, kad ant jų nesikondensuotų vanduo. Galima naudoti specialias izoliacines medžiagas, arba pirkti EPP ortakį. Tokio ortakio paprastai sunaudojama nedaug ir šis mazgas vertas investicijos.

  Difuzoriaus pajungimo dėžutės yra tvirtinamos prie lubų. Po apdailos darbų prie šios dežutės bus tvartinami padavimo/ištraukimo difuzoriai.

  Difuzoriai paskirsto oro srautą per patalpą. Difuzorių kaina priklauso nuo medžiagų, iš kurių jie pagaminti ir nuo jų aerodinaminių savybių. Pastarosios gali įtakoti oro srauto paskirstymo garso buvimą ar nebuvimą. Difuzorius yra dizaino elementas, todėl jis yra derinamas prie namų ar kitos patalpos interjero.
  Nuo to, kokias medžiagas pasirinksite, priklausys sistemos veikimas, triušmingumas ir Jūsų komfortas. Vėdinimo sistema – investicija į patogesnį ir sveikesnį gyvenimą.

  Planuojate įsirengti vėdinimo sistemą savo namuose? Patikėkite ją mūsų ekspertams, kurie užtikrins ne tik palankią kainą, bet ir nepriekaištingą kokybę. 

  Keli pavyzdžiai kaip atrodo lankčių ortakių sistema montavimo metu: 

  89.48 
  105.27  Sutaupykite 15.79 
  23.73 
  27.91  Sutaupykite 4.18 
  17.76 
  20.90  Sutaupykite 3.14 
  20.67 
  24.32  Sutaupykite 3.65 
  11.83 
  13.92  Sutaupykite 2.09