Prekių katalogas

Svarbiausi vėdinimo sistemos komponentai

 • Svarbiausi vėdinimo sistemos komponentai

  Kiekvieną vėdinimo sistemą sudaro pagrindiniai jos elementai: rekuperatorius, ortakiai, kolektorinės (oro paskirstymo) dėžės, padavimo ir ištraukimo difuzoriai ir kt. Pristatome šių elementų funkcijas ir pagrindinius aspektus, kurie padės išsirinkti savo vėdinimo sistemos komplektaciją.

  Rekuperatorius. Rekuperatoriai užtikrina, kad į patalpą grįžtų iki 95% su ištraukiamu oru išeinančios šilumos. Galite rinktis iš trijų pagrindinių tipų rekuperatorių: entalpinių, plokštelinių, ir rotacinių

  • Entalpiniai rekuperatoriai yra pagaminti pasitelkiant antibakterinę polimerinę membraną, kuri sulaiko smulkiausius vandens lašelius, todėl grąžina į patalpą drėgmę. Žiemą šie rekuperatoriai grąžina ne tik šilumos energiją, bet ir drėgmę, esančią ištraukiamame ore.
  • Plokšteliniai rekuperatoriai visiškai atskiria oro srautus, todėl į patalpas negrįžta kvapai. Žiemą, esant ypač žemai lauko temperatūrai, šie rekuperatoriai papildomai pašildomi tam, kad stabiliai veiktų ir neužšaltų. Šie rekuperatoriai į patalpas nesugrąžina drėgmės. Plokšteliniai rekuperatoriai yra gaminami iš plastiko arba aliuminio. Lietuvos klimato sąlygomis rekomenduojama naudoti aliuminio šilumokaičius, kurie efektyviau veikia esant minusinei temperatūrai. 
  • Rotaciniuose rekuperatoriuose esantis oras iš dalies susimaišo, todėl nėra užtikrinamas visiškas kvapų panaikinimas. Šie rekuperatoriai taip pat grąžina į patalpas dalį drėgmės, nes veikia regeneracijos principu, kai vyksta ne tik šilumos, bet ir oro masės mainai. Šio tipo šilumokaičiai reikalauja papildomo aptarnavimo kas 2-4 metus. 

  Ortakiai. Kokybiški, sertifikuoti antibakteriniai ortakiai garantuos, kad į patalpas pateks švarus ir sveikatai grėsmės nekeliantis oras. Pagal patalpų galimybes, galima rinktis iš lanksčių (polimerinių) arba cinkuotų ortakių, kurie skiriasi savo savybėmis ir diametru.Ortakius montuoti galima pačioje patalpoje (lubose ar, rečiau, grindyse) ar iš palėpės. Svarbus aspektas – izoliuoti ortakius ir paskirstymo dėžes šaltose patalpose, nes, tinkamai neįzoliavus, ant jų atsiranda kondensatas, pelėsis, prasideda puvimas. 

  Vėdinimo difuzoriai ir grotelės. Ventiliacijos difuzoriaus funkcija yra tiekiamo arba ištraukiamo oro paskirstymas patalpose. Difuzoriai yra kiekvienos vėdinimo sistemos dalis ir patalpų dizaino elementas. Gali būti sieniniai ar lubiniai, plyšiniai apvalūs, kvadratiniai, linijiniai ar kitaip pritaikyti prie interjero. 

   

  Automatinis valdymas. Rinkdamiesi įrangą, galite pasirinkti ir jos funkcionalumą. Rinkoje vis populiaresni automatiniai sprendimai, papildyti CO2, drėgmės ir oro kokybės matuokliais, kuriuos galima užprogramuoti veikti pagal jūsų gyvenimo ritmą. Valdymo patogumui vėdinimo įrenginiai komplektuojami WEB serveriu.

  Vėdinimo sistemų profesionalai pritaikys kiekvieną iš šių elementų, kad patenkintų Jūsų ir Jūsų namiškių poreikius. Susisiekite su mūsų profesionalais ir gaukite konsultaciją jau dabar.