Prekių katalogas

Oro kondicionieriai. Ką žinoti ir kaip išsirinkti?

 • Oro kondicionieriai. Ką žinoti ir kaip išsirinkti?

  Oro kondicionierius – nepamainomas įrenginys, užtikrinantis malonų mikroklimatą vasarą ir žiemą. Daugybė gamintojų ir rangovų siūlo įsigyti įrangą, kurią pritaikyti galima kiekvienai gyvenamajai ar komercinės paskirties patalpai. Mūsų ekspertai sudėliojo pagrindinius akcentus, kuriuos verta žinoti, norint išsirinkti ilgaamžį ir efektyvų oro kondicionierių.

  Oro kondicionierių tipai

  Oro kondicionierių sudaro du blokai: vidinis, kuris iš patalpos išpučia šaltį ar šilumą, ir išorinis. Daugelis gamintojų savo asortimente turi skirtingų spalvų vidinių blokų.

  Vidiniai blokai (MITSUBISHI HEAVY PVZ)

   

  Šilumos siurblys (montuojamas lauke) 

  Pagal vidinio bloko pobūdį kondicionieriai skirstomi į:

  • Sieniniai oro kondicionieriai. Dažniausiai pasitaikantys oro kondicionieriai, kuriuos sudaro vamzdžiu sujungtas išorinis ir vidinis blokai.
  • Lubose prie ortakių montuojami kondicionieriai, pučiantys orą keturiomis kryptimis – pritaikyti didelėms patalpoms.
  • Kompaktiški ortakiniai kondicionieriai, kurie orą paskirsto vėsinimo kanaluose – šie įrenginiai nematomi ir gali būti montuojami kartu su išskirtinio dizaino grotelėmis ar difuzoriais.
    

  Split ir multisplit

  Kalbėdami su vėsinimo sistemų ekspertais, neretai išgirsite du terminus: split ir multisplit. Split oro kondicionavimo sistema vadinama tada, kai kondicionierių sudaro vienas vidinis ir vienas išorinis blokai. Multisplit – prie vieno išorinio bloko prijungti du ar daugiau vidinių blokų, pavyzdžiui, įrengiant vėsinimo sistemą keliose patalpose.

  Savybės

  • Pagrindiniai aspektai, kuriais skiriasi oro kondicionierių modeliai yra šie:
  • Efektyvumo koeficientas. Apskaičiuojamas vertinant aušinimo pajėgumus ir sunaudojamą elektros energiją.
  • Garso lygis. Kuo kokybiškesnė įranga, tuo tyliau ji veikia.
  • Matuojama kilovatais (kW) ir nurodo, kokio dydžio patalpoms kondicionierius skirtas.
  • Oro kondicionierių galite pritaikyti ir prie namų interjero.
  • Šildymas. Visi kondicionieriai turi šildymo funkciją. Egzistuoja modeliai, kurie efektyviai veikia kaip šilumos siurbliai ir ypač gerai šildo esant minusinėms temperatūroms (net iki -30°C). Tokius oro kondicionierius rasite gamintojų Nordic Šie modeliai gali kainuoti iki kelių kartų brangiau, tačiau pasižymi aukštu energetiniu efektyvumu prie žemų lauko temperatūrų.
  • Oro kondicionieriai gali būti valdomi integruota valdymo plokšte, nuotoliniu pulteliu, telefono, planšetės ar kompiuterio aplikacijomis, naudojantis belaidžio interneto ryšiu.
  • Išmanūs oro kondicionieriai turi sensorius, kurie nustato žmonių buvimo vietą ir nukreipia oro srautą nuo žmogaus.

  Kaina

  Kondicionierius taip pat galima išskirti į tris tipus pagal kainą. Galite įsigyti biudžetinius, vidutinio lygio ir premium įrenginius. Biudžetinio tipo oro kondicionierius dažniausiai gaminami Kinijoje. Juos verta rinktis, jei kondicionierių naudoti ruošiatės epizodiškai, pavyzdžiui, karščiausiomis vasaros dienomis, nes įranga triukšmingesnė ir gali reikalauti daugiau aptarnavimo ar remonto naudojant dažnai. Vidutinės klasės oro kondicionieriai skirti tiems, kas ruošiasi naudoti kondicionierių visus metus, tačiau nenori investuoti į inovacijas ar išskirtinį dizainą. Pastarosiomis savybėmis pasižymi premium klasės kondicionieriai – tarp jų galite rasti energetiškai efektyviausius, tyliausius, sensoriais papildytus ir inovatyvaus dizaino modelius.

  Įrengimas, aptarnavimas, remontas

  Oro kondicionieriaus montavimas

  Svarbu įsidėmėti, kad 90% oro kondicionieriaus veikimo sėkmės nulemia profesionalus, kvalifikuotas ir teisingai atliktas sumontavimas. Oro kondicionieriaus montavimui reikalingi specialūs įrankiai ir žinios, todėl įrenginio montavimą verta patikėti tik profesionalams.

  Naujuose būstuose neprivalote kondicionierių įsirengti iškart – pasitarę su profesionalais, galite pasirūpinti trasų įrengimu, o įrangą įsigyti, kai būsite tam pasiruošę. Tiek naujose, tiek senesnės statybos patalpose specialistai nesunkiai pritaikys ir integruos tinkamą oro kondicionavimo sprendimą, kuris tenkins jūsų poreikius.

  Oro kondicionieriaus aptarnavimas

  Jei savo įrenginį naudosite visus metus, rekomenduojame aptarnavimą atlikti dukart per metus, keičiantis sezonams. Vasarą įranga gali užsiteršti žiedadulkėmis ir kita tarša, o žiemą – dulkėmis iš patalpos. Vidiniame bloke esančius filtrus galite išplauti patys po tekančiu šiltu vandeniu, tačiau likusį aptarnavimą turi atlikti kvalifikuotas personalas. Aptarnavimo metu tikrinami ir valomi šilumokaičiai bei filtrai, freono kiekis ir kiti parametrai. Cheminiais produktais valomos įrenginių dalys, ant kurių kaupiasi kondensatas – taip išvengiama bakterijų dauginimosi ir pablogėjusios oro kokybės.

  Oro kondicionieriaus remontas

  Oro kondicionierius – prietaisas, kuriame yra daug judančių dalių, tad pasitaiko atvejų, kai reikalingi smulkūs taisymai, detalių keitimas ar remontas. Tam, kad įvykus gedimui nekiltų rūpesčių, rinkitės patikimą gamintoją – taip būsite tikri, kad nepritrūksite pakaitinių dalių. Svarbu ir profesionalūs rangovai – dirbdami su ilgą patirtį turinčia komanda žinosite, jog pagalbą gausite ir pasibaigus gamintojo garantijai, o visi darbai bus kokybiški ir nereikalaus jūsų laiko bei papildomų išlaidų.

  Oro kondicionieriai komercinėms patalpoms ir būstams

  Mūsų ekspertai specializuojasi vėsinimo ir vėdinimo sistemose būstams ir komercinėms patalpoms. Turime sprendimus biurams, parduotuvėms, grožio salonams, odontologijos klinikoms ir kitoms įstaigoms. Priklausomai nuo patalpų dydžio ir oro vėsinimo poreikių, pritaikome split ar multisplit sistemas, VRV sprendimus. Esame įrengę daugiau nei 5000 oro kondicionierių, o mūsų komandoje dirba atestuoti specialistai su 20 metų patirtimi, tad profesionaliai sumontuosime tiek atskirus įrenginius, tiek sudėtingas, didelio galingumo sistemas.