Prekių katalogas

Namo vėdinimas: kodėl jis yra reikalingas?

 • Namo vėdinimas: kodėl jis yra reikalingas?

  Namo vėdinimas: kodėl jis yra reikalingas? 

  šsipildė jūsų svajonė: jau vyksta arba artimiausiu laiku prasidės jūsų namo statyba. Šiltas, komfortiškas, jaukus ir mylimas būstas. Dabar pats laikas pagalvoti apie savo ir artimųjų sveikatą, kuri labai priklauso nuo šviežio ir švaraus oro patalpose. Oro be ligų sukelėjų: grybelių ir pelėsių. Pats laikas pagalvoti apie teisingą vėdinimą!

  Kodėl reikalingas vėdinimas?

  Viskas labai paprasta – teisingas vėdinimas, tai jūsų puikios savijautos ir komforto garantas.

  Mūsų kompanija jau 10 metų tiekia individualių namų vėdinimo sprendimus. Jeigu jūs statote mūrinį, medinį ar karkasinį namą, didelio skirtumo tarp jų išplanavimų nėra: kiekvienas namas turi savo svetainę, miegamuosius, virtuvę ir sanmazgus ir kiekvienai iš šių patalpų reikia vėdinimo. Šviežias oras, kaip vanduo ar maistas, yra reikalingas gyvybei palaikyti.

  Virtuvė – patalpa, kurioje kaupiasi kvapai ir dideli kiekiai drėgmės. Virtuvės patalpoje praleidžiama nemažai laiko, dėl šios priežasties drėgmės išskirimas gali siekti 5 litrus vandens per parą. Vėdinimas šioje patalpoje yra privalomas.

  Sanmazgai – patalpos, kuriose visada yra padidintas kiekis drėgmės ir šilumos, o ši sąjunga padidina tikimybę, kad patalpoje užsiveis grybeliai ir pelėsiai. Dažniausiai tai įvyksta nepastebimose vietose: po vonia, po kriaukle arba klozetu, t.y. visose sunkiai pasiekiamose vietose. Drėgmės išskirimas šiose patalpose siekia iki 10 litrų per parą. Drėgmė, pelėsiai ir grybeliai pradeda “ardyti” brangiai kainuojantį remontą kartu pažeisdami gyventojų sveikatą, Šiose patalpose vėdinimas yra privalomas.

  Miegamieji – patalpos, kuriose žmonės po sunkios darbo dienos gali ramiai pailsėti. Bet ramus poilsis ir kokybiškas miegas neįmanomi be šviežio oro. Miegamuosiuose kaupiasi drėgmė nuo žmogaus kvėpavimo. O pats pavojingiausias žmogaus kvėpavimo produktas yra CO₂ (anglies dioksidas). Žmogus miegamajame vidutiniškai praleidžia 8 valandas per parą. Visi šie faktoriai lemia įvairių ligų atsiradimą – širdies, galvos, plaučių. Šiose patalpose vėdinimas yra privalomas.

  Svetainė, valgomasis – patalpos, kur norisi pailsėti. Pažiūrėti gerą filmą arba tiesiog pavakarieniauti su šeima. Dažniausiai šioje patalpa susirenka daugiau nei 2 žmonės, tad ore greičiau padidėja drėgmės ir CO2 koncentracija. Šiose patalpose vėdinimas yra privalomas.

  Sandėliai, drabužinės, kitos patalpos – čia dažniausiai mes laikome įvairius daiktus, drabužius, kurie gali kaupti drėgmę ir išskirti kitus kvapus. Šiose patalpose vėdinimas yra rekomenduojamas, ypač drabužinėse.

  Įdomus faktas: po vėdinimo sistemos įrengimo su šilumos atgavimu, jūsų namuose nebus poreikio dažnai valyti namus nuo dulkių. Vėdinimo sistema pašalina iki 90% patalpų dulkių. Užtikrinus projektinį oro kiekį patalpose išlaidos vėdinimo orui šildyti sumažėja 5-6 kartus.

  Visos patalpos be išimties turi būti tinkamai vėdinamos. Su ištraukiamu oru pašalinami mikrobai, dulkės, nešvarumai, perteklinė drėgmė ir kancerogenai. Paveikslėlyje galite matyti CO2 koncentracijos pokytį miegamajame esant 2 žmonėms neįrengus vėdinimo sistemos: 

  Jūs galite pasirinkti neteisingą sprendimą ir įsirengti namuose tradicinius vėdinimo kanalus. Pajungti ortakius į šiuos kanalus ir naudoti juos natūraliam vėdinimui arba kartu su buitiniais ventiliatoriais.

  Pamirškite šitą variantą kaip baisų sapną – toks vėdinimo būdas reikalauja nebereikalingų investicijų, ateityje reikalaus daug išlaidų šildymui bei neužtikrins švaraus oro pritekėjimo į patalpas.

  Vienintelis teisingas pasirinkimas – vėdinimo įrenginys su šilumos atgavimu (rekuperatorius). Pamirškite kitus siūlomus variantus, nes kol kas rinkoje geresnių ir efektyvesnių sprendimų nėra.

  Jeigu jūs suinteresuoti gyventi sveikai, komfortiškai ir norite išleisti vėdinimo orui šildyti 5 kartus mažiau pinigų, jūsų namui yra privaloma vėdinimo sistema su šilumos atgavimu.

  Mes tikime, kad jūs sugebėsite savarankiškai įsirengti vėdinimo sistemą. Bet tai įvyks po daugybės valandų visų subtilybių nagrinėjimo: projektavimo, įrangos palyginimo, montavimo ir kitų klausimų sprendimų. Mes rekomenduojame taupyti brangų laiką ir išvengti klaidų bei nereikalingų išlaidų. Tad siūlome kreiptis į šios srities profesionalus.

  Dėmesys klientui, įrengimo kokybė ir laiku atlikti darbai – mūsų darbo abėcėlė.