Prekių katalogas

Kokia turi būti optimali drėgmė gyvenamose patalpose?

Kokia turi būti optimali drėgmė gyvenamose patalpose?

Kodėl reikia drėkinti orą?

Optimali drėgmė gyvenamosiose patalpose yra 40-60%. Dažnas žino, kad šildymo sezono metu ji gali sumažėti net 30% ir ne tik sukelti diskomfortą, bet ir sveikatos problemų. Kaip ir per didelė drėgmė, per sausas oras kenkia – namų ore sklando daugiau dulkių, sausėja kvėpavimo takai, akys, oda, gali padažnėti nosies kapiliarų trūkinėjimas ar atsirasti galvos skausmai.

 

Esant neoptimaliai drėgmei, visai kaip ir per drėgname ore, greičiau veisiasi bakterijos, virusai, didėja kvėpavimo takų infekcijos ar alerginės astmos tikimybė. Lengviausias būdas išvengti šių problemų – tolygus oro drėkinimas, kurį užtikrina pažangus ir automatizuotas oro drėkintuvas.

 

Oro drėgmės kontrolė

Tai, kaip efektyviai oras gali būti drėkinamas, priklauso nuo oro temperatūros. Kuo vėsesnis oras, tuo mažiau drėgmės jis gali sugerti, kuo šiltesnis – tuo daugiau. Todėl žiemos mėnesiais lauko oras yra sausesnis ir paduodami jį į patalpas, mažiname jų drėgmės lygį. Oro drėgmę namuose padidiname kvėpuodami, gamindami maistą ar džiovindami drabužius, tačiau tai yra nepakankama, kad patalpose išlaikytume rekomenduojamą 40-60 % drėgmę.

Tyrimai rodo, kad lauko temperatūrai svyruojant apie 1 laipsnį Celsijaus, o namų temperatūrai laikantis ties 21°C, vidutiniškame būste reiktų išgarinti papildomus 23 litrus vandens per parą.