Prekių katalogas

Kaip nesuklysti pasirenkant vėdinimo sistemą?

 • Kaip nesuklysti pasirenkant vėdinimo sistemą?

  Vėdinimo sistema yra investicija, kuri jums tarnaus 20-50 metų. Nuo jos veikimo efektyvumo ir kokybės priklausys, ar gaiviu ir švariu oru kvėpuosite namuose, kiek jūsų aplinkoje bus drėgmės, dulkių ar taršos. Visa tai reikšmingai veikia jūsų ir namiškių sveikatą, tad vėdinimo sistemą verta rinktis atsakingai.

   

  Dažniausiai pasitaikančios klaidos renkantis vėdinimo sistemą:

  Skubėjimas

  Prieš įsirengdami vėdinimo sistemą, turėsite išsirinkti rangovus, jums tinkamą įrangą ir gerai įvertinti, kokie yra jūsų vėdinimo poreikiai dabar ir kokie jie bus ateityje. Pastebime, kad skubantys klientai yra linkę iki galo neapsvarstyti visų reikalingų vėdinimo sistemos aspektų, todėl dažnai įsirengia ne patį optimaliausią sprendimą.

   

  Nepakankama investicija

  Inžinerinė sistema kainuoja 2 000 – 6 000 Eur ar daugiau. Ši suma yra reikšminga, tačiau reikia turėti omenyje, kad įranga tarnaus kelis dešimtmečius ir visa tą laiką turės veikti nepriekaištingai. Pigūs, blogai suprojektuoti sprendimai taupo mažiau šilumos, todėl per 20 metų elektrai išleisite daugiau nei būtumėte sumokėję už profesionalų projektą. Rinkdamiesi sertifikuotas medžiagas ir projektavimą, būsite tikri, kad sistema veiks efektyviai, o oro pakaks palaikyti gerai savijautai ir komfortui jūsų būste.

   

  Netinkamas rekuperatoriaus tipas

  Būsimi vėdinimo sistemos savininkai renkasi entalpinį, rotacinį ar plokštelinį rekuperatorių. Šie rekuperatoriai skiriasi savo savybėmis, tarp jų – ir gebėjimu sugrąžinti drėgmę į patalpas. Susiduriame su atvejais, kai klientai įsigyja rotacinį ar plokštelinį rekuperatorių ir po vieno sezono pastebi, kad namuose trūksta drėgmės, kurios sugrąžinimą paprastai užtikrina entalpinis rekuperatorius. Norėdami padidinti drėgmės lygį namuose, klientai, įsigiję plokštelinį rekuperatorių, keičia šilumokaitį, o turintys rekuperatorių su rotaciniu šilumokaičiu – visą įrenginį.

   

  Numatyta neteisinga galia

  Nuo to, kokiu galingumu veiks rekuperatorius, priklauso jo skleidžiamas triukšmo lygis ir energinis efektyvumas. Todėl norėdami užtikrinti optimalų veikimą, turite įsitikinti, kad projekte yra teisingai apskaičiuota galia. Klauskite rangovų, kodėl parinktas būtent toks rekuperatoriaus modelis, koks bus slėgis sistemoje, kokį triukšmą decibelais (dB) skleis rekuperatorius veikdamas projektine apkrova.

   

  Prasta ortakių kokybė

  Norėdami sutaupyti, dalis būsimų vėdinimo sistemos savininkų renkasi pigius plastikinius 75 mm diametro ortakius. Tokie plastikiniai ortakiai po keleto metų gali sutrūkinėti. Pažeisti ortakiai greitai užsikemša, nes juose atsiranda terpės kauptis dulkėms ir kitiems nešvarumams, oras užsiteršia, o pačiuose ortakiuose gali pradėti veistis bakterijos.

   

  Netinkamos kolektorinės dėžės

  Kaip ir renkantis kitą įrangą, svarbu įsitikinti, kad jūsų sistemoje sumontuotos geros kokybės kolektorinės dėžės. Nekokybiškos kolektorinės dėžės dažnai būna neizoliuotos, o dėl to susidaro maži tarpeliai skardoje, per kuriuos sklindantis oras mažina sistemos efektyvumą ir sukelia nuolatinį švilpimo garsą.

   

  Prasta izoliacija

  Nekokybiškas silikonas ar prastos lipnios ortakių juostos bei kitos izocialinės medžiagos padidina tikimybę, kad po kelerių metų jūsų vėdinimo sistemai reikės remonto. Norėdami išvengti papildomų išlaidų, įsitikinkite, kad montuojant jūsų vėdinimo sistemą būtų naudojamos geriausios medžiagos, kurios pajėgs išlaikyti savo savybes visą sistemos veikimo laiką – keletą dešimtmečių.

   

  Kaip išvengti klaidų?
  Įsirengę vėdinimo sistemą su trūkumais ir ją uždengę apdaila, rizikuojate, kad prireiks remontuoti namus anksčiau nei buvote numatę. Vis dėlto, išvengti klaidų renkantis vėdinimo sistemą nėra taip sudėtinga – skirkite daugiausia laiko ir dėmesio patikimų, ilgą laiką rinkoje veikiančių partnerių paieškai. Profesionalai padės jums išsirinkti įrangą, pateiks ekspertines konsultacijas ir suprojektuos optimaliausią sprendimą.

   

  Jau daugelį metų tiekiame pažangius vėdinimo sprendimus namams ir verslui, sumontavome virš 2.000 tūkstančių sprendimų ir nuolat tobuliname savo žinias. Būkite tikri, kad jūsų sistemą įrengs sertifikuoti specialistai.

  Susisiekite su mūsų komanda