Prekių katalogas

Kodėl verta rinktis originalius gamintojo filtrus rekuperatoriui?

 • Kodėl verta rinktis originalius gamintojo filtrus rekuperatoriui?

  Jei savo namų oro vėdinimą patikėjote rekuperatoriui, turbūt susidūrėte su dilema ką daryti, kai ateina laikas keisti rekuperatoriaus filtrus. Nuo to, kokius filtrus pasirinksite, priklausys ne tik patalpų oro kokybė, bet ir rekuperatoriaus ilgaamžiškumas. Vėdinimo įrenginių pardavėjai pataria rinktis tik originalius (gamintojo) filtrus – šiame straipsnyje atsakome, kodėl.

  Rekuperatoriaus filtrų keitimas

  Dažniausiai rekuperatoriaus filtrai yra keičiami dukart metuose – pavasarį ir rudenį. Jei įrenginys naudojamas mažai taršioje vietoje, gali užtekti filtrus keisti ir vieną kartą per metus. Tiekiamojo oro ir ištraukimo filtruose susikaupia lauko ir vidaus oro tarša: stambesnės dalelės, tokios kaip dulkės, žiedadulkės, kietosios dalelės, ir mažesnės – mikroorganizmai, dūmai ir t.t. Švarūs filtrai būtini tam, kad jūsų namus pasiektų aukščiausios kokybės oras, o mechaninės rekuperatoriaus dalys galėtų efektyviai veikti. Pro užterštą filtrą patenka mažiau oro, todėl rekuperatoriaus mechaninės dalys gauna daugiau apkrovos ir tai tiesiogiai įtakoja įrangos ilgaamžiškumą.

  Kaskart papildant filtrų savo rekuperatoriui atsargas, susiduriama su pasirinkimu, pirkti originalius, oficialaus gamintojo filtrus, ar jų analogus. Dažnai Azijos gamintojų tiekiami pagal išmatavimus tinkami, bet neoriginalūs, filtrai gali patraukti žemesne kaina, tačiau ilgainiui, dėl prastesnės kokybės, jie atsieina brangiau.

  Kodėl rinktis originalius filtrus?

  Sandarumas. Kiekvienas gamintojas savo originalius filtrus pritaiko prie rekuperatoriaus konstrukcijos. Tik tokie filtrai užtikrina maksimalų sandarumą, kuris būtinas, kad oras, patenkantis į patalpas, neužsiterštų.

  Rekuperatoriaus tausojimas. Keisdami filtrus neoriginaliais kitų gamintojų atitikmenimis, kurių matmenys ar medžiaga, iš kurios pagamintas rėmelis ir pats filtras, neatitinka, rizikuojate pažeisti rekuperatoriaus dalis – ventiliatorius.

  Garantija. Jei norite, kad jūsų rekuperatoriui galiotų gamintojo garantija, privalote naudoti originalius filtrus. Taip gamintojas užsitikrina, kad įvykę gedimai yra dėl jo, o ne neteisingo prietaiso eksploatavimo kaltės.

  Pastovi kokybė. Rekuperatorių gamintojai negali rizikuoti savo reputacija ir tiekti prastos kokybės dalis – priešingai nei alternatyvų gamintojai, kurie rinkoje konkuruoja žema kaina. Dėl to, tik pirkdami originalius filtrus, galite būti tikri, jog gaunate tai, kas pažadėta – testais patvirtintą ir ISO sertifikuotą filtravimo klasę bei aukštą medžiagų kokybę.

  Efektyvumas. Kokybiški gamintojo filtrai leis būti ramiems dėl maksimalaus įrenginio efektyvumo. Pigesni analogai dažnai turi mažesnį filtravimo paviršių bei nepastovų tankį, todėl greičiau užsikemša. Jei to laiku nepastebėsite, jūsų namus pasieks daug mažiau išvalyto oro, o įrenginiui veikti reikės daugiau energijos.

  Tvarumas ir higiena. Europoje savo įrenginius parduodantys gamintojai yra įsipareigoję laikytis aukštų tvarumo ir higienos standartų, kurie reiškia, jog tiek pati rekuperatoriaus konstrukcija, tiek atskiros jos dalys ir filtrai, turi atitikti higienos reikalavimus ir būti pritaikyti tinkamam utilizavimui. Dėl šios priežasties daugelis gamintojų rūpinasi, jog filtrai būtų visiškai atsparūs drėgmei, tvirti ir ekologiški.

  Ar galiu filtrus keisti pats?

  Rekuperatorių gamintojai pasirūpino, kad filtrų keitimas būtų nesudėtingas ir daug laiko nereikalaujantis procesas. Jei renkatės originalius, gamintojo filtrus, nerizikuojate sugadinti įrenginio, todėl filtrus paprastai pakeisite patys, be jokių specialių įrankių. Dėl jūsų rekuperatoriaus ilgaamžiškumo svarbiausia – filtrus keisti pakankamai dažnai ir rinktis tik geros kokybės, patikimus produktus.